مکانی در خورشید

1394-09-19
مترجم: شهیار اسماعیلی
Pure Spa واقع در Pelican Grand Beach Resort ، ساحل فلوریدا
زمانی که قرار شد یک اسپا در ریزورت ساحلی گراند پلیکان در فلوریدا راه‌اندازی شود مالکین سوئدی آن علاوه بر لذت زندگی در کنار ساحل اقیانوس فلوریدا، دانش منحصر به فرد خود در مزیت های سلامتی در زندگی به شیوه اسکاندیناوی را نیز به کار بردند. هنگامی که این ریزورت در پروسه بازسازی چند میلیون دلاری خود قرار گرفت ایده راه‌اندازی Pure Spa نیز شکل گرفت.

به گفته Powell- Lopez مدیر اسپا، "Pure Spa" برای ارایه حس اشرافی اسکاندیناوی و ترکیب آن با خورشید، تفریح و زیبایی اقیانوس اطلس طراحی شده است. «این اسپا بر خلاف بسیاری اسپاهای هتلی که در خلوت زیرزمین تعبیه شده‌اند، در طبقه یازدهم و بالای بام Pelican Grand قرار دارد. به نوعی، ما نور را به محل خود دعوت کرده‌ایم.»

این اسپای 280 متر مربعی دارای 3 اتاق سربسته ارایه خدمات ماساژ (Treatment Room)، 2 کابانای ماساژ در فضای باز، یک اتاق ریلکسیشن با صندلی ننویی، دو میز مانیکور و پدیکور رو به دریا، اتاق رختکن و اتاقک‌های دوش است که همگی دارای نمای بازی از اقیانوس هستند. این اسپا که می‌تواند روزانه به 30 تا 35 نفر ارایه خدمات نماید جلسات یوگا را نیز بر روی بام ارایه می‌دهد.

یکی دیگر از جاذبه‌های این اسپا، وجود یک سوییت-اسپای هشت‌ضلعی با دیوارهای تمام شیشه‌ای مشرف به اقیانوس اطلس است. در این سوییت یک وان دو نفره ویژه اسپا قرار داشته و علاوه بر میز مانیکور، امکان گرفتن ماساژ برای 2 نفر به‌طور همزمان میسر شده است که این موضوع آن را برای زوج‌های جوان ایده‌آل می‌کند. Pure Spa نهایت ارتباط ذهن- بدن را با استفاده از موقعیت الهام‌بخش خود فراهم کرده و با به کارگیری نمای اقیانوس در نقاط مختلف خود، دارای هارمونی با محیط اطراف خود است. از مزایای طراحی این اسپا در نظر گرفتن روح اسکاندیناوی با استفاده از خطوط و رنگ‌های ساده حاکم بر طراحی اسکانیناوی بوده که حسی متفاوت با سایر اسپاها را می توان در آن تجربه کرد.

لوپز در این خصوص چنین می گوید:«ما از چوب‌های طبیعی و رنگ سفید در بسیاری از قسمت‌ها استفاده کرده‌ایم تا سایر رنگ‌های بیانگر فلوریدا و سبک زندگی اسکاندیناوی، خود را به‌طور برجسته نشان دهند. رنگ‌های مورد استفاده در اسپای ما فیروزه‌ای، سبز لیمویی و سرخابی ملایم هستند. این رنگ‌ها نه‌تنها در ظروف بلورین سوئدی بلکه در لباس کارکنان، حوله‌ها و کوسن‌های صندلی‌های سفید روی بام نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند.»

در واقع ارتباط فلوریدا- سوئد در این اسپا با قدرت تمام شکل گرفته است. علاوه بر این Pure Spa تنها اسپا در امریکاست که از محصولات آرایشی بهداشتی کاملا ارگانیک برند Maria Akerberg سوئدی استفاده می‌کند. همچنین تمام ملافه‌ها از برند لوکس مطرح The Madison Collection واقع در میامی تهیه شده‌اند.

ویژگی دیگر این اسپا در منوی انحصاری آن است و مشتری می‌تواند با مشاوره با ماساژور، ماساژ مورد علاقه خود را ار بین ماساژهای آروماتراپی، هات استون یا رفلکسولوژی انتخاب کند (برای 50 دقیقه 145 دلار و برای 80 دقیقه 205 دلار). همچنین ماساژ صورت اختصاصی این اسپا (به قیمت 135 دلار برای 50 دقیقه) حاوی پاکسازی، متعادل‌سازی، ماسک و دو عملیات دیگر به انتخاب مشتری است.

لوپز ادامه می دهد: «کارکنان ما آموزش دیده‌اند که با سوال کردن از مشتریان آنچه را آنها برای آن به اسپای ما آمده‌اند را یافته و برآورده کنند. تعجب خواهید کرد اگر بدانید به چه سادگی می‌توان با برنامه‌ریزی یک تیم اجرایی کنجکاو و مطلع، خواسته‌های مشتری را فراتر از آنچه در نظر دارد برآورده کرد. در واقع سابقه کار و نحوه آموزش‌های یک تیم 10 نفره تمام‌وقت و 3 نفره پاره‌وقت از کارکنان، تجربه حضور در Pure Spa را به یادماندنی می‌کند. ما آموزش‌ها را بسیار جدی می‌گیریم تا مطمئن شویم تمام اعضای تیم در سطح بالایی از علم و دانش قرار دارند. بنابراین آموزش‌های مداوم رمز موفقیت ما است. یکی دیگر از آموزش‌های لازم، آموزش استفاده از مواد است. بدین منظور ما با تولید‌کنندگان مواد ارتباط نزدیکی داریم تا کارکنان بتوانند به راحتی از پشتیبانی فنی و علمی تولیدکنندگان محصولات استفاده کنند. بدین وسیله تولید‌کنندگان هم می‌توانند به توسعه برند خود در بازار امریکا کمک کنند. در این راستا هر یک از کارکنان ما دارای چندین مدرک تخصصی هستند. در اصل ما مطمئن می‌شویم که مشتریانمان خدماتی ورای معمول را دریافت می‌کنند و کارکنانمان کاملا در مورد محصولات و خدماتمان آگاهی کافی دارند.»

Pure Spa در ریزورت ساحلی Pelican Grand
میزان مراجعه: 70درصد خانم/ 30درصد آقا
فضا: 280 متر مربع – 5 اتاق ماساژ
برند محصولات مورد استفاده:
Babor, Coola, Dogeared, Feeling Smittin, Kashwére, The Madison Collection, Maria Akerberg, Soy Delicious, SpaRitual, Tara Spa Therapy
برند تجهیزات مورد استفاده:
Amber Spa Products, Jason Hydrotherapy, Living Earth Crafts, Touch America
طراح داخلی:
FSMY Architects and Planners (Ft. Lauderdale)